پوست و مو

دشمنان پوست به ویژه در فصل تابستان

دشمن پوست به جز عادات و اشتباهاتی که پوست صورت و بدن شما را روز به روز پیرتر و چروکیده می کنند در حالی که بهترین دوست پوست شما هم در بین همین مراقبت های ساده پنهان هستند، چه می تواند باشد؟ برای حفظ زیبایی، نرمی، شفافیت و شادابی پوست، حواستان به این دشمنان باشد: صابون و ...

جزییات ...

چگونه پوستی جوان داشته باشیم

همه مار آرزو داریم همچنان که پا به سن می‌گذاریم، پوستمان زیبایی و جوانی پوست خود را حفظ کند. سلول‌های پوست در جوانی کلاژن تولید می‌کنند که سبب نرمی و حفظ استحکام بافت پوست و بازسازی دائمی آن می‌شود. اما با افزایش سن، رفته‌رفته تولید کلاژن کاهش می‌یابد و پوست آسیب‌پذیر می‌شود،

جزییات ...

جلوگیری از سفید شدن موی سر

بر اساس نتایج پژوهشی جدید،سبزی ها،میوه ها،حبوبات،تخم مرغ،غذاهای دریایی و گندم(به سبب داشتن فلز روی)از سفید شدن زود هنگام موس سر کودکان و نوجوانان جلوگیری میکند.مکمل های غذایی حاوی فلز روی نیز برای درمان جوش غرور جوانی مفید است و کمبود هورمون رشد کودکان را جبران می کند.

جزییات ...

ریزش مو

به گفته محققان،اختلال در خون رسانی از عوامل بسیار مهم در بروز طاسی و کم مویی در مردان و ریزش مو در زنان است. پژوهشگران می گویند: هنگام خوابیدن، وقتی سر بالاتر از بدن قرار گیرد، خون کمتری به ریشه مو می رسد.

جزییات ...

از بین بردن شوره سر

شوره سر، سلولهای مرده پوست سر است که می ریزد. شوره سر، یک اختلال پوستی رایج است که در صورت عدم درمان می تواند باعث ریزش شدید مو شود. کارشناسان زیبایی می گویند مشکلات روانی،شوره سر را افزایش می دهد.

جزییات ...

ماسک های خانگی پوست

پوست را ابتدا کاملا تمیز می کنیم؛کمی مخمر آبجو را با گلاب و آب لیمو ترش مخلوط می کنیم و به پنبه می مالیم و آن را به پوست صورت چندبار می مالیم و می گذاریم تا 20 دقیقه روی پوست بماند و خشک شود.بعد از آن صورت را با آب ولرم می شوییم. این ماسک به صورت طراوت خاصی می دهد.

جزییات ...

ماسکی برای برطرف کردن جوش های چرکی یا دمل

باید دانست یکی از علل پیدایش جوش ها، درست عمل نکردن کبد و غدد زیرپوستی می باشد. برای رفع این مساله به شما توصیه می شودکه جوشانده ریشه کاسنی و یا آب کاهو استفاده نمایید. زیرا هردوی آنها سلول های کبد را نوسازی می کنندو خون را اصلاح می نمایند و در بهبودی جوش ها بسیار موثر می باشند.

جزییات ...

ماسک های گیاهی دور چشم

گودی زیر چشم معمولا به دلیل خواب ناکافی و استرس به وجود می آید. اما گاهی این گودی زیر چشم برای مدت زیادی باقی می ماند حتی با وجود خواب کافی. برای برطرف کردن و بهبود سیاهی و چروک زیر چشم ماسک های گیاهی زیادی وجود دارد که در این مطلب با برخی از موثر ترین این ماسک ها آشنا می شویم.

جزییات ...

روش ماسک گذاری و روش درست ماسک زدن

پیش از ماسک گذاشتن، پوست را پاک کنید. برای پاک سازی عمیق پوست از بخور استفاده کنید. به این شکل که مقداری از گیاه مورد نظر را به آب جوشان اضافه کنید و پوست را به مدت چند دقیقه روی بخار آن نگه دارید. سپس به آرامی ماسک را روی پوست بگذارید.

جزییات ...

تازه کننده ها ( تونیک ها)

تنگ کنندگان منافذ پوست، تونیک هایی هستند که چربی اضافی پوست را می گیرند و منافذ آن را تنگ تر می کنند. از این مواد پس از پاک کردن پوست،  گذاشتن ماسک، برداشتن موهای زائد باید استفاده کرد زیرا در این مواقع منافذ پوست بیش از پیش باز می شود و نیاز به یک ماده قابض دارد تا تنگ تر شود.

جزییات ...

کرمی برای تقویت پوست

کرم ها باعث سلامت و تقویت پوست می گردند و در حرارت و گرمای بدن بر روی پوست حالت مایع پیدا می کنند. کرم ها می توانند به صورت کرم های پاک کننده، کرم های تقویت کننده، کرم های مرطوب کننده، کرم های شفاف کننده و ... به کار روند.

جزییات ...

ساخت یک لوسیون پاک کننده

لوسیون های بهداشتی و آرایشی، ترکیباتی هستند که نسبت به حالت کرم روان تر می باشند و بر حسب موادی که دارند به عنوان پاک کننده، تقویت کننده، لطیف کننده، رفع تحریکات پوستی، رفع چین و چروک و جوش ها و غیره به کار می رود.

جزییات ...

پیلینگ یا پاک کردن پوست های چرب

پیلینگ به معنی از بین بردن غشر مرده یا کراتین و طبقه شاخی سطح پوست به وسیله مالیدن موادی بر سطح آن است. با این وسیله کراتین مرده از پوست بین رفته و منافذ پاکسازی می شوند. در این روش لایه های سطحی پوست ریزش می کنند و روی پوست یا اپیدرم نو و تازه می شود.

جزییات ...

چگونگی درمان جوش ها

برای درمان عمومی جوش ها در مرحله اول باید سعی کرد که مجاری ترشحی غدد چربی باز شوند و جریان ترشحات چربی طبیعی شود و این عمل با شستشوی با آب و صابون و بخور دادن امکان دارد. معمولا این جوش ها در افرادی که پوست چرب دارند بیشتر پدید می آید.

جزییات ...

ویتامین های ضروری برای پوست

یکی از ویتامین های مورد نیاز پوست، ویتامین C است. ویتامین C جهت تولید کلاژن لازم می باشد و مانند ویتامین A برای تجدید حیات و سلامت پوست ضرورت دارد و برای سلامت کلاژن و پروتئین مورد نیاز پوست لازم است و در عین حال از خاصیت ارتجاعی پوست حمایت می کند.

جزییات ...

انواع پوست و نشانه های پیری پوست

با افزایش سن، رشته های کلاژن(از اجزای مهم پوست) ضخیم می شوند و سنتز کلاژن تقلیل می یابد. رشته های الاستیک در طول عمر انسان بطور مداوم از نظر تعداد و ضخامت افزایش می یابد. تا اینکه میزان الاستین پوست انسان از زمان جنینی تا دوره بلوغ به حدود 5 برابر افزایش می یابد.

جزییات ...