تیروئید

تیروئید

اختلالات تیروئید:

 • خستگی و اضطراب و بی خوابی
 • افزایش ضربان قلب
 • کاهش وزن با وجود داشتن اشتها
 • افزایش تعرق بدن
 • تحمل نکردن گرما
 • سوزش چشم
 • اختلال در فرو بردن آب دهان
 • ضعف ماهیچه های بدن

در صورت مشاهده هریک از این علائم، به پزشک مراجعه کنید.

عوامل بروز اختلالات تیروئید:

عوامل مختلفی برای ابتلا به این بیماری وجود دارد؛ از جمله: اختلال در دستگاه ایمنی بدن، عوامل ژنتیکی، اختلال هورمونی در بدن، عمل قرار گرفتن در بدن، عمل جراحی قرار گرفتن در معرض پرتوهای آسیب رسان، عادات غذایی و کمبود يد.

چند توصيه:

 1. هر چند وقت یک بار، ناحیه گردن خود را معاینه کنید.
 2. اگر تیروئید شما پرکار است، سبزی را در برنامه غذایی خود قرار دهید
 3. سیگار نکشید. استعمال دخانیات روی غدد تیروئید تاپیر می گذارد و اخلال را تشدید می کند.
 4. برای درمان بیماری خود، از مکمل هایی چون ویتامین "ث" و "ب کمپلکس" استفاده کنیدو هرگز از یاد نبرید که بدون مشورت پزشک برای خود نسخه ای تجویز نکیند.

مطالب مرتبط

راه های بهتر خوابیدن کودک

هرگاه خواب ترسناکی کودک شما را اذیت می کند، از او بخواهید آنچه در خواب دیده نقاشی کند. سپس بگذارید نقاشی اش را برای شما توضیح دهد. پای حرفهای کودکتان بنشینید تا درباره هیولا یا صحنه ترسناکی که در خواب دیده است توضیح دهد.

جزییات ...

خواص درمانی ماست

ماست از پنی سیلین هم قوی تر است. بدن را در برابر بیماری های عفونی محافظت می کند . شستشوی سر با ماست موها را تقویت و ریزش آن را کم می کند. مالیدن ماست به پوست سبب نرمی و لطافت پوست میشود و از بیماریهای پوستی به ویژه جوش غرور جوانی جلوگیری میکند.

جزییات ...

درمان دندان درد

اگر به دندان درد دچارید، به چند توصیه ساده عمل کنید: 1.فلفل سیاه ساییده را روی دندان بپاشید یا آن را در گلاب بجوشانید و روی دندان قرار دهید. ۲. زیره سیاه و مرزه را با سرکه مخلوط کنید و روی دندان بمالید. ٣. سرکه را در دهان غرغره کنید. ۴. کمی الکل روی دندان بگذارید.

جزییات ...

خطر استفاده از ...

بررسی پژوهشگران سوئدی نشان میدهد که خطر تلفن های با تلفن های همراه بسیار بیشتر است؛ زیرا میدان پرتو در تلفنهای بیس برابر بیشتر است. تلفنهای بیسیم حتی زمانی که از آنها استفاده نمی پرتوهای مضر از خود منتشر می کنند.

جزییات ...

خطر استفاده زیاد از نوشابه

هنگامی که میزان اسید فسفریک خون افزایش یابد، کلیه قادر به دفع سریع آن نیست؛ در نتیجه کلیه تحت فشار مضاعف قرار میگیرد. نوشابه های گازدار موجب برداشته شدن کلسیم از استخوانها میشوند و درون خون جریان می یابند. این امر سبب رسوب کلسیم اضافی در کلیه و بروز سنگ کلیه میشود.

جزییات ...