جلوگیری از گرفتگی رگهای قلب

۱۰ توصیه برای جلوگیری از گرفتگی رگهای قلب

گرفتگی رگهای قلب، از بیماری های عصر ماست که هم در زنان و هم در مردان شیوع دارد. مادر، به عنوان وزیر بهداشت خانه، مسئول محافظت از خانواده خود در برابر این بیماری خطرناک است.

۱۰ توصیه:
  1. میان میان گرفتگی رگ های قلب و چاقی، ارتباط مستقیمی وجود دارد. بنابراین برای داشتن وزن مطلوب و جلوگیری از چاقی باید مصرف مواد پرکالری را کم کرد.
  2. از آن جایی که روغن حیوانی عامل اصلی کلسترول غیر مفید است و این کلسترول گرفتگی رگ ها را بیشتر می کند تا حد امکان باید مصرف این روغن را کم کرد.
  3. زرده تخم مرغ، جگر، قهوه، روغن و پوست پرندگان، سرشار از کلسترول است و باید مصرف این مواد را کم کرد.
  4. روغن های گیاهی (روغن زیتون، آفتابگردان و ذرت) مصرف کنید. زیرا این روغن ها تاثیر کلسترول غیر مفید را کاهش می‌دهند.
  5. گوشت قرمز و چرب، کمتر بخورید و به جای آن مرغ و ماهی مصرف کنید.
  6. از مصرف زیاد مواد قندی و شیرینی ها به ویژه شیرینی تر، پرهیز کنید. زیرا این خوراکی ها در ابتلا به سکته قلبی و گرفتگی رگهای قلب موثر است.
  7. ورزش نقش مهمی در کاهش کلسترول دارد. بنابراین همواره ورزش کنید.
  8. کنگر فرنگی زیاد بخورید. زیرا این سبزی، کلسترول خون را کاهش داده و رسوب در دیواره رگ ها جلوگیری می کند.
  9. روزانه یک تا دو حبه سیر تازه بخورید. زیرا سیر میزان کلسترول را کاهش داده و از سکته جلوگیری می‌کند و خاصیت میکروب کشی دارد.
  10. هر شش ماه یک بار میزان کلسترول و تری گلیسرید خونتان را اندازه بگیرید اگر به قند خون نیز مبتلایید.

مطالب مرتبط

خوراکی هایی که برای فصل تابستان مناسب نیستند

کارشناسان تغذیه می گویند: برای کاستن از تاثیر گرما در فصل تابستان باید برخی غذاها و خوراکی ها را خورد و از خوردن برخی دیگر خودداری کرد. به عنوان مثال از خوردن غذاهایی که کالری زیاد دارند باید خودداری کرد.مانند: چربی ها و پروتئین ها

جزییات ...

گرمازدگی

به هم خوردن تعادل در سامانه تنظیم گرمای بدن را "گرما زدگی" می نامند. با افزایش شدید حرارت محیط و ناتوانی بدن در دفع حرارت ایجادشده، فرد دچار گرمازدگی می شود. یک نوع آن بیشتر در سنین بالا، ذر بیماران قلبی، عروقی، روانی و بیماری های مزمن، افراد چاق و کسانی که آب بدنشان کاهش یافته اتفاق می افتد.

جزییات ...

مراقبت های لازم برای دیابت

بیماری قند در ایران بسیار شایع است. دیابت به سبب زیاد شدن مقدار قند خون بروز می کند. در این حالت، لوزالمعده به مقدار کافی ماده انسولین تولید نمی کند و مقدار قند خون ( که یک گرم در هر لیتر است) افزایش می یابد.

جزییات ...

تاثیر آهن بر سلامت بدن و تقویت خون

براساس پژوهش های انجمن تغذیه سازمان ملل متحد، در جهان از هر 5 نفر، 2 نفر به کمبود آهن دچار است و 60% مردم نمی دانند چه غذاهایی سرشار از آهن است. این انجمن توصیه می کند که هر فرد برای تقویت خون، روزانه حدود 15 میلی گرم آهن مصرف کند.

جزییات ...

غذا و حالت های روانی

غذایی که مصرف می کنیم مستقیما بر موازنه شیمیایی مغز تاثیر می گذارد. برخی غذاها میزان عناصر شیمیایی " سروتونین و دوپامین" ( عامل تغییر احساس افسردگی با احساس خوشبختی و بالعکس) را تغییر می دهند. برخی از تنش ها مانند، اضطراب، اشتهای شدید و بی خوابی را می توان با خوردن غذا برطرف کرد.

جزییات ...