جلوگیری از گرفتگی رگهای قلب

۱۰ توصیه برای جلوگیری از گرفتگی رگهای قلب

گرفتگی رگهای قلب، از بیماری های عصر ماست که هم در زنان و هم در مردان شیوع دارد. مادر، به عنوان وزیر بهداشت خانه، مسئول محافظت از خانواده خود در برابر این بیماری خطرناک است.

۱۰ توصیه:
  1. میان میان گرفتگی رگ های قلب و چاقی، ارتباط مستقیمی وجود دارد. بنابراین برای داشتن وزن مطلوب و جلوگیری از چاقی باید مصرف مواد پرکالری را کم کرد.
  2. از آن جایی که روغن حیوانی عامل اصلی کلسترول غیر مفید است و این کلسترول گرفتگی رگ ها را بیشتر می کند تا حد امکان باید مصرف این روغن را کم کرد.
  3. زرده تخم مرغ، جگر، قهوه، روغن و پوست پرندگان، سرشار از کلسترول است و باید مصرف این مواد را کم کرد.
  4. روغن های گیاهی (روغن زیتون، آفتابگردان و ذرت) مصرف کنید. زیرا این روغن ها تاثیر کلسترول غیر مفید را کاهش می‌دهند.
  5. گوشت قرمز و چرب، کمتر بخورید و به جای آن مرغ و ماهی مصرف کنید.
  6. از مصرف زیاد مواد قندی و شیرینی ها به ویژه شیرینی تر، پرهیز کنید. زیرا این خوراکی ها در ابتلا به سکته قلبی و گرفتگی رگهای قلب موثر است.
  7. ورزش نقش مهمی در کاهش کلسترول دارد. بنابراین همواره ورزش کنید.
  8. کنگر فرنگی زیاد بخورید. زیرا این سبزی، کلسترول خون را کاهش داده و رسوب در دیواره رگ ها جلوگیری می کند.
  9. روزانه یک تا دو حبه سیر تازه بخورید. زیرا سیر میزان کلسترول را کاهش داده و از سکته جلوگیری می‌کند و خاصیت میکروب کشی دارد.
  10. هر شش ماه یک بار میزان کلسترول و تری گلیسرید خونتان را اندازه بگیرید اگر به قند خون نیز مبتلایید.

مطالب مرتبط

تیروئید

عوامل مختلفی برای ابتلا به این بیماری وجود دارد؛ از جمله: اختلال در دستگاه ایمنی بدن، عوامل ژنتیکی، اختلال هورمونی در بدن، عمل قرار گرفتن در بدن، عمل جراحی قرار گرفتن در معرض پرتوهای آسیب رسان، عادات غذایی و کمبود يد.

جزییات ...

حصبه (تیفوئید)

حصبه یک بیماری عفونی است که متاسفانه در کشور ما خیلی زیاد دیده می شود به طوری که ما در برابر هر تب طولانی ابتدا به فکر آن می افتیم. میکروب حصبه در آب های گل آلود تا یک ماه و در یخ تا سه ماه زنده می ماند و در اثر گرمای 60 تا 100 درجه بی جان می شود.

جزییات ...

کم خونی و راه های درمان خانگی آن

هرگاه غلظت هموگلوبین خون از حد معمول کمتر باشد، میگوییم فرد دچار کم خونی (آنمی) شده است. کم خونی یک وضعیتی است که در آن میزان RBC یا هموگلوبین پایین تر از حد طبیعی می باشد، RBC ها کمکی برای انتقال اکسیژن به تمام قسمت های بدن هستند.

جزییات ...

کاربردهای سرکه

برای درمان آرتریت و دیگر دردهای مفاصل، اسم، چاقی، گلودرد، بوی بد دهان، دل درد و سلامت ناخنها، ۲ قاشق چایخی سرکه را با آب مخلوط کنید و بخورید. مخلوط سرکه سیب و آب، تشنگی را برطرف می کند. برای تسکین سوختگیهای خفیف پوست، از سرکه استفاده کنید. سرکه از تاول زدن پوست جلوگیری میکند.

جزییات ...

مواظب بیماری قند باشید

بیماری قند در ایران بسیار شایع است. دیابت به سبب زیاد شدن مقدار قند خون بروز می کند. در این حالت، لوزالمعده به مقدار کافی ماده انسولین تولید نمی کند و مقدار قند خون افزایش می یابد. عفونتها، ژنتیک، اختلال در دستگاه دفاعی بدن و تومور، از علل ابتلا به بیماری قند وابسته به انسولین هستند.

جزییات ...