جلوگیری از گرفتگی رگهای قلب

۱۰ توصیه برای جلوگیری از گرفتگی رگهای قلب

گرفتگی رگهای قلب، از بیماری های عصر ماست که هم در زنان و هم در مردان شیوع دارد. مادر، به عنوان وزیر بهداشت خانه، مسئول محافظت از خانواده خود در برابر این بیماری خطرناک است.

۱۰ توصیه:
  1. میان میان گرفتگی رگ های قلب و چاقی، ارتباط مستقیمی وجود دارد. بنابراین برای داشتن وزن مطلوب و جلوگیری از چاقی باید مصرف مواد پرکالری را کم کرد.
  2. از آن جایی که روغن حیوانی عامل اصلی کلسترول غیر مفید است و این کلسترول گرفتگی رگ ها را بیشتر می کند تا حد امکان باید مصرف این روغن را کم کرد.
  3. زرده تخم مرغ، جگر، قهوه، روغن و پوست پرندگان، سرشار از کلسترول است و باید مصرف این مواد را کم کرد.
  4. روغن های گیاهی (روغن زیتون، آفتابگردان و ذرت) مصرف کنید. زیرا این روغن ها تاثیر کلسترول غیر مفید را کاهش می‌دهند.
  5. گوشت قرمز و چرب، کمتر بخورید و به جای آن مرغ و ماهی مصرف کنید.
  6. از مصرف زیاد مواد قندی و شیرینی ها به ویژه شیرینی تر، پرهیز کنید. زیرا این خوراکی ها در ابتلا به سکته قلبی و گرفتگی رگهای قلب موثر است.
  7. ورزش نقش مهمی در کاهش کلسترول دارد. بنابراین همواره ورزش کنید.
  8. کنگر فرنگی زیاد بخورید. زیرا این سبزی، کلسترول خون را کاهش داده و رسوب در دیواره رگ ها جلوگیری می کند.
  9. روزانه یک تا دو حبه سیر تازه بخورید. زیرا سیر میزان کلسترول را کاهش داده و از سکته جلوگیری می‌کند و خاصیت میکروب کشی دارد.
  10. هر شش ماه یک بار میزان کلسترول و تری گلیسرید خونتان را اندازه بگیرید اگر به قند خون نیز مبتلایید.

مطالب مرتبط

انواع وسواس و درمان آن

وسواس، آدمی را در بند خود می گیرد، آن چنان که اختیار و اراده را از او سلب کرده و بیمار را مجبور می کند که حتی رفتاری را بر خلاف میل و خواسته اش انجام دهد و بیمار هرچند به بیهودگی کار با افکار خود آگاه است، اما نمی تواند از قید آن رهایی یابد.

جزییات ...

اهمیت نوشیدن آب

زندگی و حیات ما انسان ها به این ماده بستگی  دارد. بهتر است زمان بیدارشدن نوشیدن آب را فراموش نکنید و سعی کنید برای حفظ سلامتی تان هم که شده به مصرف آب توجه بیشتری کنید نوشیدن آب احتمال ابتلا به بیماری های مختلفی را از شما دور خواهد کرد.

جزییات ...

عوامل غذایی تشدید کننده میگرن

نمک یا اسید آمینه ای است که در بافت های عصبی موجود است. این ماده در محصولات آماده شده به میزان زیادی وجود دارد. به این منظور باید برچسب روی محصولات را به دقت مطالعه کرد. این ماده در انواع کنسرو و غذاهای یخی وجود دارد.

جزییات ...

راه های بهتر خوابیدن کودک

هرگاه خواب ترسناکی کودک شما را اذیت می کند، از او بخواهید آنچه در خواب دیده نقاشی کند. سپس بگذارید نقاشی اش را برای شما توضیح دهد. پای حرفهای کودکتان بنشینید تا درباره هیولا یا صحنه ترسناکی که در خواب دیده است توضیح دهد.

جزییات ...

خواص درمانی ماست

ماست از پنی سیلین هم قوی تر است. بدن را در برابر بیماری های عفونی محافظت می کند . شستشوی سر با ماست موها را تقویت و ریزش آن را کم می کند. مالیدن ماست به پوست سبب نرمی و لطافت پوست میشود و از بیماریهای پوستی به ویژه جوش غرور جوانی جلوگیری میکند.

جزییات ...