بهار نارنج-Orange blossom

بهار نارنج Orange blossom

کلیات گیاه شناسی

بهار نارنج (Orange blossom) همان شکوفه درخت نارنج است که در فصل بهار درخت را زینت داده، در پاییز و زمستان، جای خود را به میوه نارنج میدهد. این گل اگرچه در پخت مربا مورد استفاده قرار می گیرد، ولی کاربرد اصلی آن به همان صورت گل خشک و به خصوص عرق در طب گیاهی است.

بخش دارویی:

برای مصرف دارویی، شکوفه های بهار نارنج را صبح زود که به حالت غنچه نشکفته است، می چینند و سپس در محل تاریک، سریع خشک می کنند تا تغییر رنگ ندهند.

 

 

اثرات درمانی:

  • مهم ترین خاصیت دارویی بهار نارنج تاثیر آن روی سیستم عصبی بدن است.بهار نارنج آرامش بخش وضد هیجانات دستگاه عصبی است و سردردهای عصبی و میگرنی را کاهش می دهد.
  • بهار نارنج در تقویت معده بسیار موثر است و تپش نامنظم قلب، تشویش و اضطراب را از بین می برد.
  • برای کنترل تشنج ها و حمله قلبی هم بهار نارنج را توصیه می کنند.
  • اگر مشکل کم خوابی یا بی خوابی دارید، حتما پیش از خواب، مقداری عرق بهار نارنج یا چای آن را بنوشید.
  • اشتها آور و ضد سرفه است.
  • برای درست کردن چای بهار نارنج کافی است، 10 گرم از گل بهار نارنج را در 2 لیوان آب جوش به مدت 20 دقیقه بجوشانید. سپس آن را صاف کرده و همراه با یک قاشق سوپ خوری میل کنید.
  • عرق بهار نارنج دارای طبیعت گرم و مقوی جسم و روح است.
  • پوست نارنج ضد یبوست است و برای افرادی که معده آن ها زیاد ترش می کند، بهترین دارو است.
  • مربای بهار نارنج مقوی معده و ضد تشنج است.
  • عرق بهار نارنج برای معطر کردن شربت ها استفاده می شود، اعصاب را تقویت و بی خوابی را درمان می کند.

مطالب مرتبط

پاپیتال (عشقه)

پایتال گیاه بوششی و همیشه سبزی است که دارای ساقه های دائمی چوبی و بالا رونده چسبنده می باشد. زيستگاه اولیه آنها اروپا، آسیا و شمال آفریقا بوده است. این گیاه همیشه در بیشه ها، پرچین ها و محل های سایه رشد کرده و برای پوشش دیوارها و فنس ها ایده آل می باشد.

جزییات ...

خواص بید خشت

بید خشت ماده ای است شیرین، شبیه به شیرخشت با ترکیبایی کمی متفاوت با آن و شبیه شکر نیشکر است. نام علمی آن سالیس فار گیلیس است.درختی از خانواده بید ها که به فارسی به آن فوکا و در طب سنتی با نام های بید شیر خشنی و صفصاف مشفق نام برده شده است.

جزییات ...

معرفی خواص و مضرات فلفل سیاه

فلفل از بوته ای باریک و بلند و در رنگهای متنوعی چون سبز، قرمز، زرد و نارنجی به دست می اید و برای خوش طعم کردن غذا از آن استفاده می شود. دانه فلفل پس از خشک و ساییده شدن در رنگهای سیاه، سفید و سرخ عرضه می شود.فلفل سیاه همچنین خواص آنتی اکسیدانی فوق العاده ای دارد.

جزییات ...

خواص و مضرات فلوس (Cassia Fistula)

فلوس درختی است به ارتفاع 10-15 متر که به حالت خودرو در بیشتر نقاط در گرمسیر دنیا مانند آفریقا و هند می روید. فلوس در بعضی از نواحی ایران به نام خرنوب هندی و خیار شنبر نیز معروف است. مغز فلوس دارای اکسی آنتراكينون، مواد قندی، صمغ، اسانس و مواد روغنی است.

جزییات ...

فراسیون سفید - Marrubium vulgare

فراسیون از گذشته دور، یکی از درمان کننده های گیاهی اصلی در ناراحتی های قفسه سینه بوده است. چای این گیاه که با عسل شیرین شده باشد، درمان سنتی سرماخوردگی های تب دار است. مقادیر کم آن در تنظیم ضربان قلب مفید است. حاوی ترکیبات ضد میکروبی و ضد سرطانی است.

جزییات ...