خواص بادرنجبویه-Dracocephalum

بادرنجبویه Dracocephalum

کلیات گیاه شناسی

بادرنجبویه گیاهی است علفی و چند ساله از خانواده Lamiaceae است و ارتفاع این گیاه به 70 تا 150 سانتی متر میرسد.رشد بادرنجبویه زیاد بوده و باید جای کافی برای رشد داشته باشد تا مزاحم سایر گیاهان نشود.ریشه ایی کوچک و استوانه ایی شکل، سخت و منشعب دارد. در مناطق معتدل اندامهای هوایی با سرمای زمستان از بین میرود ولی ریشه ها باقی مانده و در بهار دوباره سبز می شوند. برگ های این گیاه تقریبا بویی شبیه لیمو و نعنا دارد.برگ ها پوشیده از تار، متقابل، بیضوی و به شکل قلب است. با کشیدن دست بر روی برگ، دست ها مزه ترش به خود می گیرند که مزه ایی شبیه لیمو دارد. برگهای این گیاه شباهت زیادی به برگ نعنا دارد. در بهار و تابستان خوشه های کوچک گل، با رنگ های زرد روشن یا سفید در محل اتصال برگ و ساقه ایجاد می شود. این گلها سرشار از شهد بوده و جاذب زنبورها هستند و به همین دلیل نام لاتین آن Melissa به معنی زنبور عسل است. گلهای آن در خرداد تا اواسط مرداد ظاهر میشود و به تعداد 6 تا 12 تایی هستند.

خواص درمانی دمنوش بادرنجبویه نیوشا

  • چای بادرنجبویه مقوی قلب و اعصاب است.
  • دمنوش بادرنجبویه خون ساز و تقویت کننده سلول های مغزی است.
  • خواب آور، آرام بخش، نشاط آور و ضد بوی بد دهان است.
  • امروزه نیز از بادرنجبویه به همراه برخی گیاهان دیگر مانند سنبل الطیب، بابونه و رازک برای درمان اضطراب و آرامش بخشیدن استفاده می شود.
  • از عصاره این گیاه برای درمان تبخال نیز استفاده می شود.
  • بادرنجبویه میتواند در درمان پرکاری تیرویید موثر باشد.
  • این گیاه می تواند هورمونهای تیروئیدی را متعادل کند.
  • با توجه به خاصیت ضد ویروسی این گیاه و درمان ناراحتی های تیروئیدی، پیشنهاد شده است که از این گیاه برای درمان سندرم خستگی مزمن استفاده شود.

مضرات

  • افرادی که دچار فشار خون هستند با احتیاط مصرف کنند.

 

مطالب مرتبط

پاپیتال (عشقه)

پایتال گیاه بوششی و همیشه سبزی است که دارای ساقه های دائمی چوبی و بالا رونده چسبنده می باشد. زيستگاه اولیه آنها اروپا، آسیا و شمال آفریقا بوده است. این گیاه همیشه در بیشه ها، پرچین ها و محل های سایه رشد کرده و برای پوشش دیوارها و فنس ها ایده آل می باشد.

جزییات ...

خواص بید خشت

بید خشت ماده ای است شیرین، شبیه به شیرخشت با ترکیبایی کمی متفاوت با آن و شبیه شکر نیشکر است. نام علمی آن سالیس فار گیلیس است.درختی از خانواده بید ها که به فارسی به آن فوکا و در طب سنتی با نام های بید شیر خشنی و صفصاف مشفق نام برده شده است.

جزییات ...

معرفی خواص و مضرات فلفل سیاه

فلفل از بوته ای باریک و بلند و در رنگهای متنوعی چون سبز، قرمز، زرد و نارنجی به دست می اید و برای خوش طعم کردن غذا از آن استفاده می شود. دانه فلفل پس از خشک و ساییده شدن در رنگهای سیاه، سفید و سرخ عرضه می شود.فلفل سیاه همچنین خواص آنتی اکسیدانی فوق العاده ای دارد.

جزییات ...

خواص و مضرات فلوس (Cassia Fistula)

فلوس درختی است به ارتفاع 10-15 متر که به حالت خودرو در بیشتر نقاط در گرمسیر دنیا مانند آفریقا و هند می روید. فلوس در بعضی از نواحی ایران به نام خرنوب هندی و خیار شنبر نیز معروف است. مغز فلوس دارای اکسی آنتراكينون، مواد قندی، صمغ، اسانس و مواد روغنی است.

جزییات ...

فراسیون سفید - Marrubium vulgare

فراسیون از گذشته دور، یکی از درمان کننده های گیاهی اصلی در ناراحتی های قفسه سینه بوده است. چای این گیاه که با عسل شیرین شده باشد، درمان سنتی سرماخوردگی های تب دار است. مقادیر کم آن در تنظیم ضربان قلب مفید است. حاوی ترکیبات ضد میکروبی و ضد سرطانی است.

جزییات ...