خوراکی هایی که برای فصل تابستان مناسب نیستند

خوراکی هایی که برای فصل تابستان مناسب نیستند

کارشناسان تغذیه می گویند: برای کاستن از تاثیر گرما در فصل تابستان باید برخی غذاها و خوراکی ها را خورد و از خوردن برخی دیگر خودداری کرد. از جمله:

الف- از خوردن غذاهایی که کالری زیاد دارند باید خودداری کرد، مانند:

  • چربی ها: کره، انواع کرم ها، چربی ها و روغن زیتون
  • پروتئین ها: گوشت، پنیر، تخم مرغ، غذاهای گرم، آش، سوپ، چای و قهوه

ب- خوردن غذاهایی که کالری کمی دارند در تابستان مناسب است. مانند:

  • کربوهیدرات ها
  • گوشت: جوجه کباب بر سایر گوشت ها برتری دارد
  • سالاد سبزی: با مصرف کاهو و جعفری در فصل تابستان، به سبب تعرق و تبخیر، بدن با کمبود آب رو به رو می شود. بنابراین باید در روز حداقل 8 لیوان مایعات نوشید.

همچنین افزودن چند قطره لیموترش به آب مصرفی در این فصل سبب شادابی، سرحالی و رفع تشنگی می شود. از آن جایی که ممکن است بستنی ها پی بسرون از خانه از شیر آلوده درست شده باشند و سبب ابتلای شما به تب و اسهال شوند بهتر است از خوردن بستنی خودداری کنید.

مطالب مرتبط

انواع وسواس و درمان آن

وسواس، آدمی را در بند خود می گیرد، آن چنان که اختیار و اراده را از او سلب کرده و بیمار را مجبور می کند که حتی رفتاری را بر خلاف میل و خواسته اش انجام دهد و بیمار هرچند به بیهودگی کار با افکار خود آگاه است، اما نمی تواند از قید آن رهایی یابد.

جزییات ...

اهمیت نوشیدن آب

زندگی و حیات ما انسان ها به این ماده بستگی  دارد. بهتر است زمان بیدارشدن نوشیدن آب را فراموش نکنید و سعی کنید برای حفظ سلامتی تان هم که شده به مصرف آب توجه بیشتری کنید نوشیدن آب احتمال ابتلا به بیماری های مختلفی را از شما دور خواهد کرد.

جزییات ...

عوامل غذایی تشدید کننده میگرن

نمک یا اسید آمینه ای است که در بافت های عصبی موجود است. این ماده در محصولات آماده شده به میزان زیادی وجود دارد. به این منظور باید برچسب روی محصولات را به دقت مطالعه کرد. این ماده در انواع کنسرو و غذاهای یخی وجود دارد.

جزییات ...

راه های بهتر خوابیدن کودک

هرگاه خواب ترسناکی کودک شما را اذیت می کند، از او بخواهید آنچه در خواب دیده نقاشی کند. سپس بگذارید نقاشی اش را برای شما توضیح دهد. پای حرفهای کودکتان بنشینید تا درباره هیولا یا صحنه ترسناکی که در خواب دیده است توضیح دهد.

جزییات ...

خواص درمانی ماست

ماست از پنی سیلین هم قوی تر است. بدن را در برابر بیماری های عفونی محافظت می کند . شستشوی سر با ماست موها را تقویت و ریزش آن را کم می کند. مالیدن ماست به پوست سبب نرمی و لطافت پوست میشود و از بیماریهای پوستی به ویژه جوش غرور جوانی جلوگیری میکند.

جزییات ...