خوراکی هایی که برای فصل تابستان مناسب نیستند

خوراکی هایی که برای فصل تابستان مناسب نیستند

کارشناسان تغذیه می گویند: برای کاستن از تاثیر گرما در فصل تابستان باید برخی غذاها و خوراکی ها را خورد و از خوردن برخی دیگر خودداری کرد. از جمله:

الف- از خوردن غذاهایی که کالری زیاد دارند باید خودداری کرد، مانند:

  • چربی ها: کره، انواع کرم ها، چربی ها و روغن زیتون
  • پروتئین ها: گوشت، پنیر، تخم مرغ، غذاهای گرم، آش، سوپ، چای و قهوه

ب- خوردن غذاهایی که کالری کمی دارند در تابستان مناسب است. مانند:

  • کربوهیدرات ها
  • گوشت: جوجه کباب بر سایر گوشت ها برتری دارد
  • سالاد سبزی: با مصرف کاهو و جعفری در فصل تابستان، به سبب تعرق و تبخیر، بدن با کمبود آب رو به رو می شود. بنابراین باید در روز حداقل 8 لیوان مایعات نوشید.

همچنین افزودن چند قطره لیموترش به آب مصرفی در این فصل سبب شادابی، سرحالی و رفع تشنگی می شود. از آن جایی که ممکن است بستنی ها پی بسرون از خانه از شیر آلوده درست شده باشند و سبب ابتلای شما به تب و اسهال شوند بهتر است از خوردن بستنی خودداری کنید.

مطالب مرتبط

تیروئید

عوامل مختلفی برای ابتلا به این بیماری وجود دارد؛ از جمله: اختلال در دستگاه ایمنی بدن، عوامل ژنتیکی، اختلال هورمونی در بدن، عمل قرار گرفتن در بدن، عمل جراحی قرار گرفتن در معرض پرتوهای آسیب رسان، عادات غذایی و کمبود يد.

جزییات ...

حصبه (تیفوئید)

حصبه یک بیماری عفونی است که متاسفانه در کشور ما خیلی زیاد دیده می شود به طوری که ما در برابر هر تب طولانی ابتدا به فکر آن می افتیم. میکروب حصبه در آب های گل آلود تا یک ماه و در یخ تا سه ماه زنده می ماند و در اثر گرمای 60 تا 100 درجه بی جان می شود.

جزییات ...

کم خونی و راه های درمان خانگی آن

هرگاه غلظت هموگلوبین خون از حد معمول کمتر باشد، میگوییم فرد دچار کم خونی (آنمی) شده است. کم خونی یک وضعیتی است که در آن میزان RBC یا هموگلوبین پایین تر از حد طبیعی می باشد، RBC ها کمکی برای انتقال اکسیژن به تمام قسمت های بدن هستند.

جزییات ...

کاربردهای سرکه

برای درمان آرتریت و دیگر دردهای مفاصل، اسم، چاقی، گلودرد، بوی بد دهان، دل درد و سلامت ناخنها، ۲ قاشق چایخی سرکه را با آب مخلوط کنید و بخورید. مخلوط سرکه سیب و آب، تشنگی را برطرف می کند. برای تسکین سوختگیهای خفیف پوست، از سرکه استفاده کنید. سرکه از تاول زدن پوست جلوگیری میکند.

جزییات ...

مواظب بیماری قند باشید

بیماری قند در ایران بسیار شایع است. دیابت به سبب زیاد شدن مقدار قند خون بروز می کند. در این حالت، لوزالمعده به مقدار کافی ماده انسولین تولید نمی کند و مقدار قند خون افزایش می یابد. عفونتها، ژنتیک، اختلال در دستگاه دفاعی بدن و تومور، از علل ابتلا به بیماری قند وابسته به انسولین هستند.

جزییات ...