خوراکی هایی که برای فصل تابستان مناسب نیستند

خوراکی هایی که برای فصل تابستان مناسب نیستند

کارشناسان تغذیه می گویند: برای کاستن از تاثیر گرما در فصل تابستان باید برخی غذاها و خوراکی ها را خورد و از خوردن برخی دیگر خودداری کرد. از جمله:

الف- از خوردن غذاهایی که کالری زیاد دارند باید خودداری کرد، مانند:

  • چربی ها: کره، انواع کرم ها، چربی ها و روغن زیتون
  • پروتئین ها: گوشت، پنیر، تخم مرغ، غذاهای گرم، آش، سوپ، چای و قهوه

ب- خوردن غذاهایی که کالری کمی دارند در تابستان مناسب است. مانند:

  • کربوهیدرات ها
  • گوشت: جوجه کباب بر سایر گوشت ها برتری دارد
  • سالاد سبزی: با مصرف کاهو و جعفری در فصل تابستان، به سبب تعرق و تبخیر، بدن با کمبود آب رو به رو می شود. بنابراین باید در روز حداقل 8 لیوان مایعات نوشید.

همچنین افزودن چند قطره لیموترش به آب مصرفی در این فصل سبب شادابی، سرحالی و رفع تشنگی می شود. از آن جایی که ممکن است بستنی ها پی بسرون از خانه از شیر آلوده درست شده باشند و سبب ابتلای شما به تب و اسهال شوند بهتر است از خوردن بستنی خودداری کنید.

مطالب مرتبط

۱۰ توصیه برای جلوگیری از گرفتگی رگهای قلب

گرفتگی رگهای قلب، از بیماری های عصر ماست که هم در زنان و هم در مردان شیوع دارد. مادر، به عنوان وزیر بهداشت خانه، مسئول محافظت از خانواده خود در برابر این بیماری خطرناک است. میان میان گرفتگی رگ های قلب و چاقی، ارتباط مستقیمی وجود دارد.

جزییات ...

گرمازدگی

به هم خوردن تعادل در سامانه تنظیم گرمای بدن را "گرما زدگی" می نامند. با افزایش شدید حرارت محیط و ناتوانی بدن در دفع حرارت ایجادشده، فرد دچار گرمازدگی می شود. یک نوع آن بیشتر در سنین بالا، ذر بیماران قلبی، عروقی، روانی و بیماری های مزمن، افراد چاق و کسانی که آب بدنشان کاهش یافته اتفاق می افتد.

جزییات ...

مراقبت های لازم برای دیابت

بیماری قند در ایران بسیار شایع است. دیابت به سبب زیاد شدن مقدار قند خون بروز می کند. در این حالت، لوزالمعده به مقدار کافی ماده انسولین تولید نمی کند و مقدار قند خون ( که یک گرم در هر لیتر است) افزایش می یابد.

جزییات ...

تاثیر آهن بر سلامت بدن و تقویت خون

براساس پژوهش های انجمن تغذیه سازمان ملل متحد، در جهان از هر 5 نفر، 2 نفر به کمبود آهن دچار است و 60% مردم نمی دانند چه غذاهایی سرشار از آهن است. این انجمن توصیه می کند که هر فرد برای تقویت خون، روزانه حدود 15 میلی گرم آهن مصرف کند.

جزییات ...

غذا و حالت های روانی

غذایی که مصرف می کنیم مستقیما بر موازنه شیمیایی مغز تاثیر می گذارد. برخی غذاها میزان عناصر شیمیایی " سروتونین و دوپامین" ( عامل تغییر احساس افسردگی با احساس خوشبختی و بالعکس) را تغییر می دهند. برخی از تنش ها مانند، اضطراب، اشتهای شدید و بی خوابی را می توان با خوردن غذا برطرف کرد.

جزییات ...