دشمنان پوست

دشمنان پوست به ویژه در فصل تابستان

دشمن پوست به جز عادات و اشتباهاتی که پوست صورت و بدن شما را روز به روز پیرتر و چروکیده می کنند در حالی که بهترین دوست پوست شما هم در بین همین مراقبت های ساده پنهان هستند، چه می تواند باشد؟ برای حفظ زیبایی، نرمی، شفافیت و شادابی پوست، حواستان به این دشمنان باشد:

1. صابون:

صابون لایه خارجی محافظ پوست را از بین می برد و سبب آمدن چربی ها به سطح پوست می شود. پس بهتر است از تمیزکننده های خالی از صابون استفاده کنید.

صابون

 

2. قهوه:

با خوردن قهوه، پوست گرم شده شروع به ترشح عرق می کند و از راه آبی که برای محافظت از پوست لازم است از بدن خارج می شود. متخصصان توصیه می کنند که بعد از هر فنجان قهوه، یک لیوان آب بنوشید.

 

3. خورشید:

آفتاب تند، اولین دشمن پوست است. زیرا پرتو فرابنفش آن پوست را خشک می کند. از این رو، متخصصان زیبایی وصیه می کنند که در چهار فصل سال( به ویژه در فصل تابستان) از کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنید.

 

4. حمام یا دوش آب گرم:

آب گرم با از بین بردن چربی پوست سبب خشکی پوست می شود. در صورت لزوم، باید مدت دوش آب گرم کوتاه باشد و بعد از خشک کردن بدن، از کرم های مرطوب کننده استفاده شود.

5. عرق:

عرق کردن یکی از دشمنان اصلی پوست است و سبب خشکی آن می شود. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از افزایش درجه حرارت بدن، درجه حرارت اتاق متعادل باشد.

6. کمبود آب:

کمبود آب، خشکی پوست و در نتیجه بروز زود هنگام چین و چروک را در پی دارد.

متخصصان، نوشیدن آب زیاد( به ویژه در فصل تابستان)، خوردن غذاها و خوراکی های آب دار، اسیدهای چرب " امگا 3 و امگا 6 " و ویتامین های «آ» و «د» و «ب» و همچنین آنتی اکسیدان ها را توصیه می کنند.

مطالب مرتبط

چگونه پوستی جوان داشته باشیم

همه مار آرزو داریم همچنان که پا به سن می‌گذاریم، پوستمان زیبایی و جوانی پوست خود را حفظ کند. سلول‌های پوست در جوانی کلاژن تولید می‌کنند که سبب نرمی و حفظ استحکام بافت پوست و بازسازی دائمی آن می‌شود. اما با افزایش سن، رفته‌رفته تولید کلاژن کاهش می‌یابد و پوست آسیب‌پذیر می‌شود،

جزییات ...

جلوگیری از سفید شدن موی سر

بر اساس نتایج پژوهشی جدید،سبزی ها،میوه ها،حبوبات،تخم مرغ،غذاهای دریایی و گندم(به سبب داشتن فلز روی)از سفید شدن زود هنگام موس سر کودکان و نوجوانان جلوگیری میکند.مکمل های غذایی حاوی فلز روی نیز برای درمان جوش غرور جوانی مفید است و کمبود هورمون رشد کودکان را جبران می کند.

جزییات ...

ریزش مو

به گفته محققان،اختلال در خون رسانی از عوامل بسیار مهم در بروز طاسی و کم مویی در مردان و ریزش مو در زنان است. پژوهشگران می گویند: هنگام خوابیدن، وقتی سر بالاتر از بدن قرار گیرد، خون کمتری به ریشه مو می رسد.

جزییات ...

از بین بردن شوره سر

شوره سر، سلولهای مرده پوست سر است که می ریزد. شوره سر، یک اختلال پوستی رایج است که در صورت عدم درمان می تواند باعث ریزش شدید مو شود. کارشناسان زیبایی می گویند مشکلات روانی،شوره سر را افزایش می دهد.

جزییات ...

ماسک های خانگی پوست

پوست را ابتدا کاملا تمیز می کنیم؛کمی مخمر آبجو را با گلاب و آب لیمو ترش مخلوط می کنیم و به پنبه می مالیم و آن را به پوست صورت چندبار می مالیم و می گذاریم تا 20 دقیقه روی پوست بماند و خشک شود.بعد از آن صورت را با آب ولرم می شوییم. این ماسک به صورت طراوت خاصی می دهد.

جزییات ...