دشمنان پوست

دشمنان پوست به ویژه در فصل تابستان

دشمن پوست به جز عادات و اشتباهاتی که پوست صورت و بدن شما را روز به روز پیرتر و چروکیده می کنند در حالی که بهترین دوست پوست شما هم در بین همین مراقبت های ساده پنهان هستند، چه می تواند باشد؟ برای حفظ زیبایی، نرمی، شفافیت و شادابی پوست، حواستان به این دشمنان باشد:

1. صابون:

صابون لایه خارجی محافظ پوست را از بین می برد و سبب آمدن چربی ها به سطح پوست می شود. پس بهتر است از تمیزکننده های خالی از صابون استفاده کنید.

صابون

 

2. قهوه:

با خوردن قهوه، پوست گرم شده شروع به ترشح عرق می کند و از راه آبی که برای محافظت از پوست لازم است از بدن خارج می شود. متخصصان توصیه می کنند که بعد از هر فنجان قهوه، یک لیوان آب بنوشید.

 

3. خورشید:

آفتاب تند، اولین دشمن پوست است. زیرا پرتو فرابنفش آن پوست را خشک می کند. از این رو، متخصصان زیبایی وصیه می کنند که در چهار فصل سال( به ویژه در فصل تابستان) از کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنید.

 

4. حمام یا دوش آب گرم:

آب گرم با از بین بردن چربی پوست سبب خشکی پوست می شود. در صورت لزوم، باید مدت دوش آب گرم کوتاه باشد و بعد از خشک کردن بدن، از کرم های مرطوب کننده استفاده شود.

5. عرق:

عرق کردن یکی از دشمنان اصلی پوست است و سبب خشکی آن می شود. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از افزایش درجه حرارت بدن، درجه حرارت اتاق متعادل باشد.

6. کمبود آب:

کمبود آب، خشکی پوست و در نتیجه بروز زود هنگام چین و چروک را در پی دارد.

متخصصان، نوشیدن آب زیاد( به ویژه در فصل تابستان)، خوردن غذاها و خوراکی های آب دار، اسیدهای چرب " امگا 3 و امگا 6 " و ویتامین های «آ» و «د» و «ب» و همچنین آنتی اکسیدان ها را توصیه می کنند.

مطالب مرتبط

جوش غرور جوانی یا آکنه

به منافذ بسته شده غدد چربی (دانه های سر سیاه و سرسفید)، جوشرها ضایعات عمیق تر (کیست ها) آکنه گفته می شود که در صورت، گردن، سینه، پشت، شانه ها و بازوها بروز می کند. این بیماری به گروه سنی خاصی محدود نمی شود و ممکن است بزرگسالان (حتی تا چهل سالگی) نیز به آن مبتلا شوند.

جزییات ...

۷ راه برای بازگرداندن زیبایی پوست

یک قاشق عسل، یک قاشق کوچک گلیسیرین و یک عدد سفیده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید. این ماسک را به مدت ۱۵ دقیقه روی صورت بگذارید و پس از آن، صورت را با آب سرد بشویید و با پارچه پنبه ای خشک کنید. این ماسک طبیعی برای پوست صورت مفید است و چین و چروک آن را از بین می برد.

جزییات ...

9 توصیه برای شفافیت پوست

1. زیاد زیر آفتاب قرار نگیرید و حتما از کرم ضدآفتاب و کلاه و عینک و چتر استفاده کنید. 2. مواظب باشید که لوازم آرایشی تقلبی نخرید و پیش از خوابیدن، آرایش خود را پاک کنید. 3. لازم است بدانید که چه نوع پوستی( معمولی، خشک یا چرب) دارید تا از صابون مناسب استفاده کنید. هیچ وقت به جوش ها دست نزنید.

جزییات ...

نسخه های گیاهی روشن کننده پوست صورت

افرادی که از کدری پوست خود رنج می برند و می خواهند پوستی روشن و سفید داشته باشند از مصرف محلول ژله ای سرکه سیب دریغ نورزند. برای تهیه محلول ژله ای سرکه سیب هر روز یک قاشق سوپخوری پودر کتیرای گل (کتیرا خوراکی) را در کمی سرکه سیب بخیسانید به قدری که حالت ژله ای پیدا کند.

جزییات ...

راه های مراقبت از ناخن

1. میوه، سبزی، حبوبات و گوشت بخورید. 2. در کارهای خانه(به ویژه شستن ظرف ها) از دستکش استفاده کنید. 3. ناخن را با برس مخصوص تمیز کنید، به ویژه پس از کار با مواد کثیف. 4. از سوهان های نرم استفاده کنید و از گوشه به مرکز ناخن سوهان بکشید. هیچگاه ناخن ها را در دو طرف سوهان نکشید.

جزییات ...