جعفری

خواص جعفری

بر اساس نتایج پژوهش جدیدی در مصر، خوردن جعفری از ابتلا به بیماری های قلب و رگ های خونی جلوگیری می کند و به سبب داشتن اسید فولیک و کلسیم زیاد از ناقص الخلقه شدن جنین جلوگیری می کند.

ویتامین های " آ " و " ث " در جعفری به تقویت بینایی و جلوگیری از ابتلا به شب کوری کمک کرده، پوست را تقویت و پاک می کند.

آب جعفری، چربی های جمع شده در زیر پوست را ذوب می کند. به همین دلیل برای لاغر شدن خوب است.

همچنین، ادرار و قاعدگی را افزایش داده، یبوست را ازبین می برد و برای کسانی که پی در پی به سنگ کلیه دچار می شوند مفید است.

خواص و فواید جعفری

  • جعفری عناصر غذایی فراوان و مفیدی دارد. از جمله: منگنز، کلسیم، فسفر، آهن، پتاسیم، سدیم، ید ومس
  • سنگ های مجاری ادراری را ازبین می برد
  • روان کننده است و یبوست و گازهای معده را برطرف می کند
  • تقویت کننده خون است و گردش خون را تنظیم می کند
  • دستگاه عصبی و تناسلی را فعال می کند
  • تقویت کننده حافظه است

مطالب مرتبط

بلوبری Blueberry

بلوبری سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی است که بدن بطور روزانه به آن ها نیازمند است. گل های آن استکانی و شکل زنگ هستند و به رنگ های سفید،صورتی رنگ پریده یا قرمز یا حتی گاهی سبز یافت می شود. بلوبری گزینه خوبی برای تقویت عملکرد مغز از جمله حافظه است.

جزییات ...

آووکادو Avocado (نام علمی Persea Americana )

آووکادو درختی است که ارتفاع آن به 6 متر میرسد و در قسمت های گرم آمریکا و برزیل و غرب هندوستان پرورش میابد.آووکادو چرب است و در اسیدهای آمینه مختلف میباشد.دانه گیاه دارای مقدار کمی (در حدود 2 درصد) روغن است.این روغن غلیظ و سفت و به رنگ زرد مایل به سبز است.

جزییات ...

خواص بی نظیر کرفس

کرفس گیاهی علفی است به ارتفاع 20 تا 30 سانتی متر که شاخه ای منشعب دارد. برگ های آن ضخیم و گل های آن کوچک، به رنگ سفید مایل به سبز است و در بسیاری از مناطق ایران از جمله شهرستان خوی، بندرعباس و سیستان می روید.

جزییات ...

سیب و خواص آن

سیب سرشار از چند آنتی اکسیدان قوی، به ویژه کوئرستین و مقادیر زیادی فیبر قابل حمل است و از لخته شدن و ابتلا به سرطان خون جلوگیری می کند. این فیبر کمک می کند تا کلسترول خون کاهش یابد و سموم سرطان زا از خون خارج شود.

جزییات ...