گیاهان دارویی مفید برای موی سر

گیاهان دارویی مفید برای موی سر

اگر به هر دلیلی، دچار ریزش مو هستید، باید بدانید که مصرف برخی چای های گیاهی می تواند باعث کاهش سرعت و یا معکوس شدن روند ریزش مو شود. این بار براساس توصیه‌های طب سنتی از تركیبات شیمیایی فاصله بگیرید و برای تقویت موهای‌تان سراغ طب سنتی بروید تا با استفاده از گیاهان دارویی موهایی بدون ریزش مو و زیبا داشته باشید. 

 

تقویت موی سر

شنبلیله

مقدار و روش مصرف:

تخم شنبلیله را بکوبید و 3 تا 4 قاشق غذاخوری از آن را در یک لیوان آب یا سرکه بپزید و حاصل آن را به پوست سر بمالید و پس از 15 دقیقه سر را بشویید.

نخود

مقدار و روش مصرف:

مقداری پودر نخود را در آب بپزید تا به شکل خمیر درآید. سپس آن را 15 دقیقه روی پوست سر بمالید و تا رسیدن به نتیجه مطلوب هر هفته این کار را انجام دهید.

 

درمان ریزش موی سر

کلم

مقدار و روش مصرف:

1. مقداری کلم را در آب بپزید تا غلیظ شود. آن گاه پس از صاف کردن روی پوست سر بمالید. این کار را هفته ای یک بار (تا رسیدنبه نتیجه مطلوب) تکرار کنید.

2. مقداری کلم را سوزانده با روغن زیتون مخلوط کنید و هفته ای یک بار و هر بار 15 دقیقه روی پوست سر بمالید.

مطالب مرتبط

خواص بی نظیر رزماری

رزماری گیاهی حاوی کارنوزول و رزمارینیک (دو آنتی اکسیدان قدرتمند که در بهبود سلامت انسان نقشی کلیدی ایفا می کنند) است. همچنین، رزماری از ویژگی های قوی ضد عفونی کنندگی، ضد سرطانی، و ضد التهابی بهره می برد. در این مطلب تعدادی از خواص این گیاه معطر و روش های استفاده از آن را با هم مرور می کنیم.

جزییات ...

آویشن Thyme

آویشن با نام علمی Thymes یکی از گیاهان بسیار خوش عطر آن اغلب به عنوان ادویه یا دارو استفاده می شود.گونه های متفاوت و بی شماری از انواع این گیاه وجود دارد. عصاره این گیاه عطر تندی دارد و نوع تازه آن از عطر بیشتری برخوردار است.

جزییات ...

داروهای گیاهی ضد التهاب

گفته می شود علت اصلی درد، التهاب است. مسکن ها با استفاده از آنزیم‌های ضدالتهاب، درد را تسکین می‌دهند. اما مشکل این داروها عوارض جانبی مانند خونریزی معده، حمله قلبی، صدمه به کلیه، سکته مغزی، عدم تعادل هورمونی و .. است.

جزییات ...

داروهای گیاهی صاف کننده خون

از نشانه های غلظت خون خواب رفتن دست و پا است که موجب کند شدن حرکت خون در رگ ها و قلب مي شود و احتمال ايجاد لخته هاي خوني را بالا مي برد. به دنبال آن مشکلاتي مثل گرفتگي دست و پا، افزايش فشارخون، خونريزي از بيني، بزرگ شدن کبد و طحال، آمبولي ريوي و سکته هاي قلبي و مغزي روي مي دهد.

جزییات ...

گیاهان دارویی ویژه رنگ کردن مو، ریش و ابرو و پیشگیری از سفید شدن آن

گیاهان دارویی ویژه رنگ کردن مو، ریش و ابرو و پیشگیری از سفید شدن آن: برای رنگ کردن موهای سفید در خانه، راه‌های بسیاری وجود دارد که در ادامه با بهترین، موثرترین و در دسترس‌ترین آن‌ها آشنا خواهید شد.

جزییات ...