عادت های مخرب مغز

10 عادت غلط در تخریب مغز

  • 1. نخوردن صبحانه: افرادی که صبحانه نمی خورند، میزان قند خونشان پایین تر است و به مقدار کافی مواد غذایی به مغزشان نمی رسد، در نتیجه بافت های آن تحلیل می رود.
  • 2. پرخوری: پرخوری سبب سفت شدن شریان های مغزی و در نتیجه کاهش قدرت مغز می شود.
  • 3. مصرف دخانیات: مصرف دخانیات سبب چروکیدگی فراوان مغز و در نتیجه ابتلا به بیماری آلزایمر می شود.M/li>
  • 4. مصرف زیاد قند: مصرف زاد قند ممکن است با ایجاد اختلال در جذب پروتئین و سایر مواد غذایی، به سوء تغذیه و بروز مشکلات در کار مغز منجر شود.
  • 5. آلودگی هوا: مغز بزرگترین عضو مصرف کننده اکسیژن در بدن است. استنشاق هوای آلوده و نرسیدن اکسیژن کافی به مغز، کارایی مغز را کاهش می دهد.
  • 6. کم خوابی: خواب به مغز استراحت می دهد. بی خوابی های مستمر و طولانی سبب مرگ سریع سلول های مغز می شود.
  • 7. پوشاندن سر هنگام خواب: این کار غلط، دی اکسید کربن را افزایش و اکسیژن را کاهش می دهد و تاثیرات مخربی در مغز دارد.
  • 8. کار سخت فکری در زمان بیماری: کار فکری و مطالعه هنگام بیماری سبب کاهش کارایی مغز و افزایش صدمه می شود.
  • 9. بی تحرکی فکری: تفکر بهترین راه تمرین مغز است. نداشتن فعالیت فکری سبب چروکیدگی مغز می شود.
  • 10. کم صحبت کردن: مکالمه هوشمندانه به کارایی مغز سرعت می دهد و کم صحبت کردن رفته رفته باعث از بین رفتن سلول های مغز می شود.

مطالب مرتبط

انواع وسواس و درمان آن

وسواس، آدمی را در بند خود می گیرد، آن چنان که اختیار و اراده را از او سلب کرده و بیمار را مجبور می کند که حتی رفتاری را بر خلاف میل و خواسته اش انجام دهد و بیمار هرچند به بیهودگی کار با افکار خود آگاه است، اما نمی تواند از قید آن رهایی یابد.

جزییات ...

اهمیت نوشیدن آب

زندگی و حیات ما انسان ها به این ماده بستگی  دارد. بهتر است زمان بیدارشدن نوشیدن آب را فراموش نکنید و سعی کنید برای حفظ سلامتی تان هم که شده به مصرف آب توجه بیشتری کنید نوشیدن آب احتمال ابتلا به بیماری های مختلفی را از شما دور خواهد کرد.

جزییات ...

عوامل غذایی تشدید کننده میگرن

نمک یا اسید آمینه ای است که در بافت های عصبی موجود است. این ماده در محصولات آماده شده به میزان زیادی وجود دارد. به این منظور باید برچسب روی محصولات را به دقت مطالعه کرد. این ماده در انواع کنسرو و غذاهای یخی وجود دارد.

جزییات ...

راه های بهتر خوابیدن کودک

هرگاه خواب ترسناکی کودک شما را اذیت می کند، از او بخواهید آنچه در خواب دیده نقاشی کند. سپس بگذارید نقاشی اش را برای شما توضیح دهد. پای حرفهای کودکتان بنشینید تا درباره هیولا یا صحنه ترسناکی که در خواب دیده است توضیح دهد.

جزییات ...

خواص درمانی ماست

ماست از پنی سیلین هم قوی تر است. بدن را در برابر بیماری های عفونی محافظت می کند . شستشوی سر با ماست موها را تقویت و ریزش آن را کم می کند. مالیدن ماست به پوست سبب نرمی و لطافت پوست میشود و از بیماریهای پوستی به ویژه جوش غرور جوانی جلوگیری میکند.

جزییات ...