عادت های مخرب مغز

10 عادت غلط در تخریب مغز

  • 1. نخوردن صبحانه: افرادی که صبحانه نمی خورند، میزان قند خونشان پایین تر است و به مقدار کافی مواد غذایی به مغزشان نمی رسد، در نتیجه بافت های آن تحلیل می رود.
  • 2. پرخوری: پرخوری سبب سفت شدن شریان های مغزی و در نتیجه کاهش قدرت مغز می شود.
  • 3. مصرف دخانیات: مصرف دخانیات سبب چروکیدگی فراوان مغز و در نتیجه ابتلا به بیماری آلزایمر می شود.M/li>
  • 4. مصرف زیاد قند: مصرف زاد قند ممکن است با ایجاد اختلال در جذب پروتئین و سایر مواد غذایی، به سوء تغذیه و بروز مشکلات در کار مغز منجر شود.
  • 5. آلودگی هوا: مغز بزرگترین عضو مصرف کننده اکسیژن در بدن است. استنشاق هوای آلوده و نرسیدن اکسیژن کافی به مغز، کارایی مغز را کاهش می دهد.
  • 6. کم خوابی: خواب به مغز استراحت می دهد. بی خوابی های مستمر و طولانی سبب مرگ سریع سلول های مغز می شود.
  • 7. پوشاندن سر هنگام خواب: این کار غلط، دی اکسید کربن را افزایش و اکسیژن را کاهش می دهد و تاثیرات مخربی در مغز دارد.
  • 8. کار سخت فکری در زمان بیماری: کار فکری و مطالعه هنگام بیماری سبب کاهش کارایی مغز و افزایش صدمه می شود.
  • 9. بی تحرکی فکری: تفکر بهترین راه تمرین مغز است. نداشتن فعالیت فکری سبب چروکیدگی مغز می شود.
  • 10. کم صحبت کردن: مکالمه هوشمندانه به کارایی مغز سرعت می دهد و کم صحبت کردن رفته رفته باعث از بین رفتن سلول های مغز می شود.

مطالب مرتبط

تاثیر آهن بر سلامت بدن و تقویت خون

براساس پژوهش های انجمن تغذیه سازمان ملل متحد، در جهان از هر 5 نفر، 2 نفر به کمبود آهن دچار است و 60% مردم نمی دانند چه غذاهایی سرشار از آهن است. این انجمن توصیه می کند که هر فرد برای تقویت خون، روزانه حدود 15 میلی گرم آهن مصرف کند.

جزییات ...

غذا و حالت های روانی

غذایی که مصرف می کنیم مستقیما بر موازنه شیمیایی مغز تاثیر می گذارد. برخی غذاها میزان عناصر شیمیایی " سروتونین و دوپامین" ( عامل تغییر احساس افسردگی با احساس خوشبختی و بالعکس) را تغییر می دهند. برخی از تنش ها مانند، اضطراب، اشتهای شدید و بی خوابی را می توان با خوردن غذا برطرف کرد.

جزییات ...

راه های محافظت از چشم

میدانیم که بینایی چشم تا چه حد اهمیت دارد. داشتن بينايي نعمت بسيار بزرگي است و اگر انتظار داريم كه چشمانمان براي تمام مدت عمر به ما خدمت كنند بايستي نهايت دقت را در مراقبت از آنها به عمل آوريم. در این مطلب راهکارهایی را باهم مرور می کنیم که می تواند به شما در حفظ بینایی مطلوب کمک کند.

جزییات ...

سرما و خشکی دست ها

با شروع زمستان و فصل سرما، خشکی، پوسته پوسته شدن و التهاب دست ها از زیبایی آن ها می کاهد. همچنین ناخن ها در فصل سرما دیرتر رشد می کنند و شکننده تر می شوند. برای جلوگیری از خشکی پوست در زمستان به این نکات توجه کنید

جزییات ...

راه های بسیار ساده برای کاهش وزن

آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که چرا خیلی راحت و سریع دچار اضافه وزن می شوید ولی به همان راحتی نمی توانید وزن کم کنید؟ شما ممکن است برای مدتی پرخوری کنید و بعد فکر کنید که برگشتن به وزن سابق نا ممکن است، اما اینطور نیست.

جزییات ...