سیب

سیب و خواص آن

سیب سرشار از چند آنتی اکسیدان قوی، به ویژه کوئرستین و مقادیر زیادی فیبر قابل حمل است و از لخته شدن و ابتلا به سرطان خون جلوگیری می کند. این فیبر کمک می کند تا کلسترول خون کاهش یابد و سموم سرطان زا از خون خارج شود.

بهترین روش خوردن: سیب را خام و یا با پوست بخورید، زیرا حاوی کوئرستین است.

 

خواص سیب

  • عفونت ها را از بین می برد و در واقع نوعی پنی سیلین طبیعی است.
  • یبوست و اسهال را درمان می کند. افرادی که یبوست دارند سیب تنوری شده یا پخته شده در فر را یک عدد صبح و یک عدد شب بخورند. افرادی که اسهال دارند باید سیب را رنده کنند و بگذارند چند ساعت بماند تا رنگش تغییر کند و تیره شود (پکتین موجود در آن اکسید شود) و بعد آن را بخورند.
  • آب سیب تازه سموم بدن را دفع می کند و برای اطفال، خیلی مفید است.
  • درجه تب را پایین می آورد و گلو درد را بهبود می بخشد.
  • به سبب خاصیت دفع اسید اوریک، برای درمان بیماری نقرس، آرتروز و رماتیسم بسیار مفید است.
  • مصرف حداقل 3 عدد سیب در روز، خطر مرگ با بیماری های قلبی را کاهش می دهد.
  • بافت گیاهی سیب، خطر مرگ بر اثر گرفتگی رگ ها بدن را تا 14% کاهش می دهد.
  • مالیدن مقداری سیب روی محل گزیدگی نیش عقرب یا زنبور به آن کمک می کند.

 

سیب و پیشگیری از بیماری عصبی

بر اساس نتایج پژوهش جدید در آمریکا، خوردن یک عدد سیب خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد و از نابودی سلول های مغز و ابتلا به بیماری های عصبی مانند آلزایمر و پارکینسون جلوگیری می کند. در این پژوهش ها آمده است که با توجه به میزان مصرف سیب، ترکیبات حیاتی فعال و مهم افزایش می یابند که در کاهش خطر مشکلات و بیماری های عصبی تحلیلی نقش مهمی دارند.

مطالب مرتبط

خواص گردو WALNUT

پوسته گوشتدار میوه سبز گردو، دارای امولسیون، قند و اسیدهای آلی مانند اسید سیتریک، اسید مالیک، فسفات ها و اگزالات کلسیم است. عصاره برگ درخت گردو خاصیت میکروب کشی و باکتری کشی دارد.

جزییات ...

خواص گشنیز Coriander

گشنیز گیاهی است علفی و یکساله، برنگ سبز که ارتفاع آن تا ۸۰ سانتیمتر نیز می رسد. برگ های آن به دو شکل ظاهر می شود: آنهائی که در قاعدۂ ساقه وجود دارد و به شكل دندانه دار و دیگری در طول ساقه که باریک و نخی شکل می باشند.

جزییات ...

گریپ فروت Grapefruit

گریپ فروت یک میوه اسیدی است و بهتر است که آن را همراه دیگر مرکبات مصرف گریپ فروت یک کرد و هنگامیکه آن را می برید، زود آن را مصرف کنید؛ زیرا در اثر ماندن مواد موثر خود را از دست داده و تلخ می شود. گریپ فروت از لیموترش کمتر اسیدی است.

جزییات ...

گیاه کورک Kavark یا کبر مفید برای طحال و کبد

کورک یا کبر گیاهی مفید در درمان بیماری های طحال و کبد است. غنچه های نارس گل آن را در آب نمک انداخته و تلخی آن را می گیرند و بعد در سرکه ترشی می اندازند که خیلی لذيذ است. میوه آن به فارسی به نام خیار کبر و خیار شنگ معروف می باشد.

جزییات ...

خواص کنجد Sesame

کنجد دارای پروتئین، ویتامین های B , D , E , F و لسیتین Lecithin می باشد. مقدار روغن آن در حدود ۵۰٪ است. روغن کنجد مرکب از حدود ۷۰٪ اسیدهای چرب اشباع نشده مانند: لینولئیک اسید ، اولئیک اسید و مقداری اسیدهای چرب اشباع شده مانند: اسید پالمتیک و آراشیدیک اسید می باشد.

جزییات ...