سیب

سیب و خواص آن

سیب سرشار از چند آنتی اکسیدان قوی، به ویژه کوئرستین و مقادیر زیادی فیبر قابل حمل است و از لخته شدن و ابتلا به سرطان خون جلوگیری می کند. این فیبر کمک می کند تا کلسترول خون کاهش یابد و سموم سرطان زا از خون خارج شود.

بهترین روش خوردن: سیب را خام و یا با پوست بخورید، زیرا حاوی کوئرستین است.

 

خواص سیب

  • عفونت ها را از بین می برد و در واقع نوعی پنی سیلین طبیعی است.
  • یبوست و اسهال را درمان می کند. افرادی که یبوست دارند سیب تنوری شده یا پخته شده در فر را یک عدد صبح و یک عدد شب بخورند. افرادی که اسهال دارند باید سیب را رنده کنند و بگذارند چند ساعت بماند تا رنگش تغییر کند و تیره شود (پکتین موجود در آن اکسید شود) و بعد آن را بخورند.
  • آب سیب تازه سموم بدن را دفع می کند و برای اطفال، خیلی مفید است.
  • درجه تب را پایین می آورد و گلو درد را بهبود می بخشد.
  • به سبب خاصیت دفع اسید اوریک، برای درمان بیماری نقرس، آرتروز و رماتیسم بسیار مفید است.
  • مصرف حداقل 3 عدد سیب در روز، خطر مرگ با بیماری های قلبی را کاهش می دهد.
  • بافت گیاهی سیب، خطر مرگ بر اثر گرفتگی رگ ها بدن را تا 14% کاهش می دهد.
  • مالیدن مقداری سیب روی محل گزیدگی نیش عقرب یا زنبور به آن کمک می کند.

 

سیب و پیشگیری از بیماری عصبی

بر اساس نتایج پژوهش جدید در آمریکا، خوردن یک عدد سیب خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد و از نابودی سلول های مغز و ابتلا به بیماری های عصبی مانند آلزایمر و پارکینسون جلوگیری می کند. در این پژوهش ها آمده است که با توجه به میزان مصرف سیب، ترکیبات حیاتی فعال و مهم افزایش می یابند که در کاهش خطر مشکلات و بیماری های عصبی تحلیلی نقش مهمی دارند.

مطالب مرتبط

فواید و مضرات باقلا

باقلا گیاهی است علفی و یکساله که ارتفاع آن تا ۸۰ سانتیمتر می رسد. برگ های آن متناوب و مرکب است که دارای برگچه هایی بشکل تخم مرغ می باشد. گل های باقلا درشت و سفید و دارای لکه های سیاه و یا بنفش است. گل و شاخه گلدار، میوه و تخم باقلا مصارف طبی دارند.

جزییات ...

خواص درمانی بالنگ

بالنگ در کتب طب سنتی با نام "اترج کبیر" آمده است. میوه آن را به فارسی بالنگ گویند و از نظر گیاه شناسی واریته از بادرنگ است. بالنگ درختچه ای است به شکل غیر منظم، برگ آن با کمی اختلاف شبیه سایر مرکبات ولی میوه آن به کلی متفاوت و نوع کبیر آن در ابعاد یک خربزه کوچک است.

جزییات ...

اسفناج Spinach

اسفناج گیاهی است یکساله، دارای ساقه ای راست به ارتفاع نیم متر که برگهای آن پهن و نرم و مثلثی شکل برنگ سبز می باشد. دو نوع اسفناج وجود دارد که بنام پائیزه و بهاره نامیده می شود. اسفناج بهاره در فصل بهار کاشت می شود و به اسفناج انگلیسی معروف است.

جزییات ...

هویج Carrot

در هویج یک نوع انسولین گیاهی وجود دارد که اثر کم کنندگی قند خون را دارا می باشد. بنابراین این عقیده قدیمی که هویج برای مبتلایان به بیماری قند خوب نیست، کاملا غلط است و بیماران قندی می توانند به مقدار کم از این گیاه استفاده کنند.

جزییات ...

جوز هندی Nutmeg

جوز هندی میوه ایی درختی به همین نام است که مصر ف آن به صورت خشک شده در مناطق گرمسیری رواج بسیاری دارد. از خواص درمانی آن می توان به منبع خوب از ویتامین ها، املاح معدنی، اسیدهای آمینه، روی، آهن، مس، کلسیم، ژرمانیوم، فلاونوئیدها و بسیاری مواد مفید دیگر اشاره نمود.

جزییات ...