روش درست ماسک زدن

روش ماسک گذاری و روش درست ماسک زدن

روش ماسک گذاری
پیش از ماسک گذاشتن، پوست را پاک کنید. برای پاک سازی عمیق پوست از بخور استفاده کنید. به این شکل که مقداری از گیاه مورد نظر را به آب جوشان اضافه کنید و پوست را به مدت چند دقیقه روی بخار آن نگه دارید. سپس به آرامی ماسک را روی پوست بگذارید. به پشت بخوابید و پاهایتان را طوری قرار دهید که بالاتر از بدن قرار گیرد. پس از 15 تا 20 ذقیقه پوست را با آب نیم گرم بشویید. توجه داشته باشید که کنار موها و گوش ها کاملا تمیز شود.
در این هنگام منافذ پوست باز شده است. برای تنگ تر کردن آن ها باید از موادی که تعیین کننده منافذ پوست است استفاده شود. اگر هیچ نوع ماده قابضی در دسترس نیست، می توانید آز اب سرد استفاده کنید و پوست را با آب سرد بشویید.
نکته ای که تذکرش ضروری است اینکه ماسک را هر بار به اندازه مصرف درست کنید. زیرا اگر برای دفعه بعد بگذارید خراب می شود. اگر ماسک را بیش از اندازه درست کرده اید، می توانید مقدار اضافی آن را روی پوست بدن بگذارید، زیرا ماسک های صورت برای پوست بدن هم مفید است.
نکته مهم دیگر اینکه هرگز ماسک را زیر چشم و یا روی پلک چشم نزنید و اطراف چشم را از بالای ابرو تا زیر چشم به صورت دو دایره خالی از ماسک رها کنید.

روش درست ماسک زدن
1)    ابتدا موهای خود را از صورت کنار بزنید و به پشت سر ببندید.
2)    یک پاک کننده به کار ببرید.
3)    پنبه،تونیک یا یک ماده تازه کننده را برای تمیز کردن باقی مانده اثرات پاک کننده به کار ببرید.
4)    کرم مرطوب کننده سبک را به طوری خال خال روی پیشانی و گونه ها و چانه قرار دهید و بعد به تمام پوست صورت پخش کنید.
5)    صورت را با آب تمیز نیم گرم بشویید.
6)    ماسک را به تمام پوست صورت و گردن قرار بدهید ولی به دایره دور چشم نمالید.
7)    ابندا از وسط پیشانی به دور شقیقه شروع کنید،از قسمت گوش به سمت گوشه های چشم،از وسط لب فوقانی به طرف وسط گونه ها،از وسط چانه به طرف گونه ها.
8)    چشم ها را با یک پارچه مرطوب یا پنبه ایی که کمی در شیر خیس کرده  اید، بپوشانید.برای مدت 20 دقیقه بگذارید ماسک روی پوست بماند و استراحت کنید.
9)    ماسک را پاک کنید و صورت و گردن را بشوید،سپس صورا را با حوله خشک کنید و یک لایه نازک مرطوب کننده بزنید.