تازه کننده های پوست ( تونیک ها)

تازه کننده ها ( تونیک ها)

تنگ کنندگان منافذ پوست، تونیک هایی هستند که چربی اضافی پوست را می گیرند و منافذ آن را تنگ تر می کنند. از این مواد پس از پاک کردن پوست،  گذاشتن ماسک، برداشتن موهای زائد باید استفاده کرد زیرا در این مواقع منافذ پوست بیش از پیش باز می شود و نیاز به یک ماده قابض دارد تا تنگ تر شود و به اندازه معمول برسد که تعدادی از این تونیک ها را در زیر توضیح می دهیم:
- یک تکه پنبه را در شیر آغشته نموده و روی صورت خود بمالید که یکی از تازه کننده های خوب محسوب می شود.
- یکی دیگر از تازه کننده ها عسل می باشد. عسل خاصیت های بی شماری دارد و امروزه همه متخصصان پوست و زیبایی بر اهمیت این ماده تاکید می کنند. عسل را می توان با خامه یا شیر مخلوط کرد و روی پوست قرار داد که تونیک مناسبی محسوب می شود.
- گلاب یک تونیک بسیار طبیعی برای پوست است.
- یک قاشق چایخوری سرکه سیب را به 1.5 فنجان آب اضافه کنید و به پوست صورت بمالید.
 

مطالب مرتبط

نسخه های گیاهی روشن کننده پوست صورت

افرادی که از کدری پوست خود رنج می برند و می خواهند پوستی روشن و سفید داشته باشند از مصرف محلول ژله ای سرکه سیب دریغ نورزند. برای تهیه محلول ژله ای سرکه سیب هر روز یک قاشق سوپخوری پودر کتیرای گل (کتیرا خوراکی) را در کمی سرکه سیب بخیسانید به قدری که حالت ژله ای پیدا کند.

جزییات ...

راه های مراقبت از ناخن

1. میوه، سبزی، حبوبات و گوشت بخورید. 2. در کارهای خانه(به ویژه شستن ظرف ها) از دستکش استفاده کنید. 3. ناخن را با برس مخصوص تمیز کنید، به ویژه پس از کار با مواد کثیف. 4. از سوهان های نرم استفاده کنید و از گوشه به مرکز ناخن سوهان بکشید. هیچگاه ناخن ها را در دو طرف سوهان نکشید.

جزییات ...

دشمنان پوست به ویژه در فصل تابستان

دشمن پوست به جز عادات و اشتباهاتی که پوست صورت و بدن شما را روز به روز پیرتر و چروکیده می کنند در حالی که بهترین دوست پوست شما هم در بین همین مراقبت های ساده پنهان هستند، چه می تواند باشد؟ برای حفظ زیبایی، نرمی، شفافیت و شادابی پوست، حواستان به این دشمنان باشد: صابون و ...

جزییات ...

چگونه پوستی جوان داشته باشیم

همه مار آرزو داریم همچنان که پا به سن می‌گذاریم، پوستمان زیبایی و جوانی پوست خود را حفظ کند. سلول‌های پوست در جوانی کلاژن تولید می‌کنند که سبب نرمی و حفظ استحکام بافت پوست و بازسازی دائمی آن می‌شود. اما با افزایش سن، رفته‌رفته تولید کلاژن کاهش می‌یابد و پوست آسیب‌پذیر می‌شود،

جزییات ...

جلوگیری از سفید شدن موی سر

بر اساس نتایج پژوهشی جدید،سبزی ها،میوه ها،حبوبات،تخم مرغ،غذاهای دریایی و گندم(به سبب داشتن فلز روی)از سفید شدن زود هنگام موس سر کودکان و نوجوانان جلوگیری میکند.مکمل های غذایی حاوی فلز روی نیز برای درمان جوش غرور جوانی مفید است و کمبود هورمون رشد کودکان را جبران می کند.

جزییات ...