کرمی برای تقویت پوست با گل سرخ

کرمی برای تقویت پوست

کرم ها باعث سلامت و تقویت پوست می گردند و در حرارت و گرمای بدن بر روی پوست حالت مایع پیدا می کنند. کرم ها می توانند به صورت کرم های پاک کننده، کرم های تقویت کننده، کرم های مرطوب کننده، کرم های شفاف کننده و ... به کار روند. کرم های پاک کننده دارای اثر پاک کردن پوست از آلودگی های خارجی هستند. کرم های مرطوب کننده باعث مرطوب کردن پوست هایی که رطوبت کمی دارند شده و با بکارگیری از تبخیر رطوبت پوست نرمی و لطافت آن را همواره حفظ می کنند.
 

روش ساخت یک نوع کرم معطر:
مواد لازم:
گلبرگ های معطر گل سرخ    1 استکان
روغن زیتون    4 قاشق غذاخوری
موم صاف شده    1 قاشق غذاخوری
آب مقطر


طرز تهیه:
روغن زیتون طبیعی را با حرارت مستقیم بخار آب، گرم کنید و به مقدار کافی گلبرگ های گل سرخ را در آن بریزید. در طرف را بسته و چند روزی این  مخلوط را کنار بگذارید. در این بین گاه گاهی مخلوط را به هم بزنید. زمانی که بوی گل سرخ از روغن به مشام رسید، روغن را از صافی عبور دهید. آنگاه موم را در ظرفی با حرارت بسیار ملایم به حالت روان در آورید. سپس روغن گیاهی را وارد موم کرده و آنقدر بهم بزنید تا یکدست شود. آنگاه آب را قطره قطره اضافه کنید که به حالت خمیری درآید.
حال کرم آماده شده را در ظرفی دردار در یخچال نگهداری کنید.

مطالب مرتبط

نسخه های گیاهی روشن کننده پوست صورت

افرادی که از کدری پوست خود رنج می برند و می خواهند پوستی روشن و سفید داشته باشند از مصرف محلول ژله ای سرکه سیب دریغ نورزند. برای تهیه محلول ژله ای سرکه سیب هر روز یک قاشق سوپخوری پودر کتیرای گل (کتیرا خوراکی) را در کمی سرکه سیب بخیسانید به قدری که حالت ژله ای پیدا کند.

جزییات ...

راه های مراقبت از ناخن

1. میوه، سبزی، حبوبات و گوشت بخورید. 2. در کارهای خانه(به ویژه شستن ظرف ها) از دستکش استفاده کنید. 3. ناخن را با برس مخصوص تمیز کنید، به ویژه پس از کار با مواد کثیف. 4. از سوهان های نرم استفاده کنید و از گوشه به مرکز ناخن سوهان بکشید. هیچگاه ناخن ها را در دو طرف سوهان نکشید.

جزییات ...

دشمنان پوست به ویژه در فصل تابستان

دشمن پوست به جز عادات و اشتباهاتی که پوست صورت و بدن شما را روز به روز پیرتر و چروکیده می کنند در حالی که بهترین دوست پوست شما هم در بین همین مراقبت های ساده پنهان هستند، چه می تواند باشد؟ برای حفظ زیبایی، نرمی، شفافیت و شادابی پوست، حواستان به این دشمنان باشد: صابون و ...

جزییات ...

چگونه پوستی جوان داشته باشیم

همه مار آرزو داریم همچنان که پا به سن می‌گذاریم، پوستمان زیبایی و جوانی پوست خود را حفظ کند. سلول‌های پوست در جوانی کلاژن تولید می‌کنند که سبب نرمی و حفظ استحکام بافت پوست و بازسازی دائمی آن می‌شود. اما با افزایش سن، رفته‌رفته تولید کلاژن کاهش می‌یابد و پوست آسیب‌پذیر می‌شود،

جزییات ...

جلوگیری از سفید شدن موی سر

بر اساس نتایج پژوهشی جدید،سبزی ها،میوه ها،حبوبات،تخم مرغ،غذاهای دریایی و گندم(به سبب داشتن فلز روی)از سفید شدن زود هنگام موس سر کودکان و نوجوانان جلوگیری میکند.مکمل های غذایی حاوی فلز روی نیز برای درمان جوش غرور جوانی مفید است و کمبود هورمون رشد کودکان را جبران می کند.

جزییات ...