لوسیون پاک کننده

ساخت یک لوسیون پاک کننده

لوسیون های بهداشتی و آرایشی، ترکیباتی هستند که نسبت به حالت کرم روان تر می باشند و بر حسب موادی که دارند به عنوان پاک کننده، تقویت کننده، لطیف کننده، رفع تحریکات پوستی، رفع چین و چروک و جوش ها و غیره به کار می رود. تهیه لوسیون ها نسبت به کرم ها آسان تر است و به راحتی در خانه تهیه می شوند. در تهیه لوسیون های آرایشی و بهداشتی همواره باید مشخصات و نوع پوست در نظر گرفته شود. از دم کرده ها و جوشانده های گیاهی، آب میوه ها، سبزی ها و میوه ها و گیاهان له شده در ساخت لوسیون ها استفاده می شود.
استعمال این لوسون ها به صورت مالیدن آن ها روی پوست می باشد. از اکثر لوسیون ها می توان یک یا دو دفعه در روز استفاده کرد و پس از خشک شدن بر روی پوست صورت نیز، مدتی نسبتا طولانی به همان حال باقی بماند و آنگاه آن را شست و شو داد.


روش ساخت یک لوسیون پاک کننده:
مواد لازم:
آبلیموی تازه     4 قاشق غذاخوری
ماست طبیعی    4 قاشق غذاخوری


طرز تهیه:
ماست و ابلیموی تازه را کاملا با هم مخلوط کرده و این لوسیون را درون شیشه ای دردار در یخچال نگهداری کنید. در هنگام مصرف به مدت 10 تا 20 دقیقه آن را با پنبه روی پوست مالیده و پس از مدتی آن را بشویید. این لوسیون علاوه بر پاکسازی پوست، رنگ پوست را شفاف و روشن می کند.

** من به عنوان کسی که از این لوسیون استفاده کرده، استفاده از این لوسیون رو توصیه می کنم. برای من این لوسیون شفاف کننده بود و باعث شد جوش های صورتم بهبود پیدا کنند.
 

مطالب مرتبط

نسخه های گیاهی روشن کننده پوست صورت

افرادی که از کدری پوست خود رنج می برند و می خواهند پوستی روشن و سفید داشته باشند از مصرف محلول ژله ای سرکه سیب دریغ نورزند. برای تهیه محلول ژله ای سرکه سیب هر روز یک قاشق سوپخوری پودر کتیرای گل (کتیرا خوراکی) را در کمی سرکه سیب بخیسانید به قدری که حالت ژله ای پیدا کند.

جزییات ...

راه های مراقبت از ناخن

1. میوه، سبزی، حبوبات و گوشت بخورید. 2. در کارهای خانه(به ویژه شستن ظرف ها) از دستکش استفاده کنید. 3. ناخن را با برس مخصوص تمیز کنید، به ویژه پس از کار با مواد کثیف. 4. از سوهان های نرم استفاده کنید و از گوشه به مرکز ناخن سوهان بکشید. هیچگاه ناخن ها را در دو طرف سوهان نکشید.

جزییات ...

دشمنان پوست به ویژه در فصل تابستان

دشمن پوست به جز عادات و اشتباهاتی که پوست صورت و بدن شما را روز به روز پیرتر و چروکیده می کنند در حالی که بهترین دوست پوست شما هم در بین همین مراقبت های ساده پنهان هستند، چه می تواند باشد؟ برای حفظ زیبایی، نرمی، شفافیت و شادابی پوست، حواستان به این دشمنان باشد: صابون و ...

جزییات ...

چگونه پوستی جوان داشته باشیم

همه مار آرزو داریم همچنان که پا به سن می‌گذاریم، پوستمان زیبایی و جوانی پوست خود را حفظ کند. سلول‌های پوست در جوانی کلاژن تولید می‌کنند که سبب نرمی و حفظ استحکام بافت پوست و بازسازی دائمی آن می‌شود. اما با افزایش سن، رفته‌رفته تولید کلاژن کاهش می‌یابد و پوست آسیب‌پذیر می‌شود،

جزییات ...

جلوگیری از سفید شدن موی سر

بر اساس نتایج پژوهشی جدید،سبزی ها،میوه ها،حبوبات،تخم مرغ،غذاهای دریایی و گندم(به سبب داشتن فلز روی)از سفید شدن زود هنگام موس سر کودکان و نوجوانان جلوگیری میکند.مکمل های غذایی حاوی فلز روی نیز برای درمان جوش غرور جوانی مفید است و کمبود هورمون رشد کودکان را جبران می کند.

جزییات ...