لوسیون پاک کننده

ساخت یک لوسیون پاک کننده

لوسیون های بهداشتی و آرایشی، ترکیباتی هستند که نسبت به حالت کرم روان تر می باشند و بر حسب موادی که دارند به عنوان پاک کننده، تقویت کننده، لطیف کننده، رفع تحریکات پوستی، رفع چین و چروک و جوش ها و غیره به کار می رود. تهیه لوسیون ها نسبت به کرم ها آسان تر است و به راحتی در خانه تهیه می شوند. در تهیه لوسیون های آرایشی و بهداشتی همواره باید مشخصات و نوع پوست در نظر گرفته شود. از دم کرده ها و جوشانده های گیاهی، آب میوه ها، سبزی ها و میوه ها و گیاهان له شده در ساخت لوسیون ها استفاده می شود.
استعمال این لوسون ها به صورت مالیدن آن ها روی پوست می باشد. از اکثر لوسیون ها می توان یک یا دو دفعه در روز استفاده کرد و پس از خشک شدن بر روی پوست صورت نیز، مدتی نسبتا طولانی به همان حال باقی بماند و آنگاه آن را شست و شو داد.


روش ساخت یک لوسیون پاک کننده:
مواد لازم:
آبلیموی تازه     4 قاشق غذاخوری
ماست طبیعی    4 قاشق غذاخوری


طرز تهیه:
ماست و ابلیموی تازه را کاملا با هم مخلوط کرده و این لوسیون را درون شیشه ای دردار در یخچال نگهداری کنید. در هنگام مصرف به مدت 10 تا 20 دقیقه آن را با پنبه روی پوست مالیده و پس از مدتی آن را بشویید. این لوسیون علاوه بر پاکسازی پوست، رنگ پوست را شفاف و روشن می کند.

** من به عنوان کسی که از این لوسیون استفاده کرده، استفاده از این لوسیون رو توصیه می کنم. برای من این لوسیون شفاف کننده بود و باعث شد جوش های صورتم بهبود پیدا کنند.