بالنگ

خواص درمانی بالنگ

کلیات گیاه شناسی:

بالنگ در کتب طب سنتی با نام "اترج کبیر" آمده است. میوه آن را به فارسی بالنگ گویند و از نظر گیاه شناسی واریته از بادرنگ است. این درختچه دارای میوه های زشتی است که گاهی به وزن یک کیلو گرم نیز می رسد. نوع دیگری از بالنگ را به فارسی "بادرنگ" می نامند و در کتب طب سنتی با نام های بادرنج، بادرنج و اترج صغیر آمده است. بالنگ درختچه ای است به شکل غیر منظم، برگ آن با کمی اختلاف شبیه سایر مرکبات ولی میوه آن به کلی متفاوت و نوع کبیر آن در ابعاد یک خربزه کوچک است.

شکل آن دراز از یک طرف متصل به شاخه، کمی پهن و از طرف دیگر به نوک باریکی ختم می شود. پوست آن به رنگ زرد طلایی، خیلی ضخیم، موج دار و دارای برآمدگی هایی مانند تاول درشت است. پوست زرد و گوشت سفید داخل پوست، تقریبا جای برای پولپ ترش غیر خوراکی وسط آن باقی نگذارده است.

گل آن سفید است. بالنگ دارای پوست زرد رنگ طلایی، با بوی معطر، به خصوص نوع کوچک آن که پوستش صاف است، معطرتر است. قسمت گوشتی سفید متصل به پوست خارجی آن ضخیم و کمی شیرین و قسمت پولپ وسط آن که در میان پرده های ضخیم طولانی واقع شده است، دارای الیاف و غلاف های پر از مایعی است که در بعضی انواع، شیرین و در برخی ترش است. تخم های آن که در قسمت پولپ آن واقع است کمی دراز و در غلاف سفیدی قرار گرفته و کمی تلخ است.

ترکیبات شیمیایی

بالنگ حاوی مقادیر زیادی سیترونلال است که یک ترکیب آرام بخش بوده و در درمان بیماران مبتلا به افسردگی و بیماری های روانی کاربرد دارد. همچنین در پوست میوه بالنگ اسانس لیمونن، گاما، ترپینن، ژرانیال و نرال است.

 

بالنگ

 

خواص درمانی

  • از نظر خواص، معتقدند که پوست زرد آن برای تقویت قلب و کبد و معده و احشای داخل شکم مفید است و برای تحلیل بادها و نفخ و کمک به هضم غذا موثر می باشد.
  • دم کرده پوست زرد خشک شده آن، مسکن قوی و جویدن آن خوشبو کننده دهان است.
  • گر پوست و گوشت سفید خشک شده آن را در لابه لای لباس ها بگذارند، با از بید زدن می شوند.
  • روغن بالنگ از نظر طبعیت گرم و خشک است و مالیدن آن برای رفع ہے حسی، فلجی، رعشه و درد مفاصل، سیاتیک، درد کلیه، مثانه و خوشبویی عرق موثر است.
  • روغن شکوفه آن نیز همین اثر را دارد و روغن برگ آن قوی تر است.
  • خوردن قسمت گوشت سفید متصل به پوست زرد خارجی آن خیلی ثقیل است و دیرهضم می شود و مصرف آن باید به صورت مربا با شکر و یا عسل باشد.
  • ضماد پخته تمام میوه بالنگ در سرکه، برای درد مفاصل و نقرس و ورم های مختلفه نافع است.
  • در چین از جوشانده ریشه و پوست بالنگ به عنوان ضدسرفه، نرم کننده سینه و رفع ناراحتی لومباگو استفاده می کنند.
  • تخم بالنگ کرم کش و ضد تب است.

مقدار مصرف: از خشک آن تا ۱۵ گرم و از مربای آن تا پنج مثقال (۲۵ گرم) است.

برای تهیه روغن آن، باید شش عدد از پوست زرد خالص آن را در روغن زنبق و روغن خیری از هر کدام به مقدار ۱ / ۵ کیلو و اگر این روغن ها نباشد، در ۳ کیلو روغن کنجد قرار داده و در آفتاب قرار داده و هر ۳ شب آثرا تجدید کنید و بعد از ۳ مرتبه آن را استعمال نمایند

مطالب مرتبط

خواص گردو WALNUT

پوسته گوشتدار میوه سبز گردو، دارای امولسیون، قند و اسیدهای آلی مانند اسید سیتریک، اسید مالیک، فسفات ها و اگزالات کلسیم است. عصاره برگ درخت گردو خاصیت میکروب کشی و باکتری کشی دارد.

جزییات ...

خواص گشنیز Coriander

گشنیز گیاهی است علفی و یکساله، برنگ سبز که ارتفاع آن تا ۸۰ سانتیمتر نیز می رسد. برگ های آن به دو شکل ظاهر می شود: آنهائی که در قاعدۂ ساقه وجود دارد و به شكل دندانه دار و دیگری در طول ساقه که باریک و نخی شکل می باشند.

جزییات ...

گریپ فروت Grapefruit

گریپ فروت یک میوه اسیدی است و بهتر است که آن را همراه دیگر مرکبات مصرف گریپ فروت یک کرد و هنگامیکه آن را می برید، زود آن را مصرف کنید؛ زیرا در اثر ماندن مواد موثر خود را از دست داده و تلخ می شود. گریپ فروت از لیموترش کمتر اسیدی است.

جزییات ...

خواص کلم

کلم حاوی ویتامین های E ، C ، B ، A و مواد معدنی متعددی مانند: کلسیم، منیزیم، گوگرد، سدیم، فسفر و مقدار کمی مس و روی است. در ضمن كلم منبع غنی ای از آهن، اسید فولیک و کلروفیل است و بعد از جعفری، بیشترین مقدار ویتامین C را در بین سبزیهای کلروفیل دار دارد؛

جزییات ...

خواص و مضرات کرفس وحشی

خوردن تخم کرفس؛ قلب را تقویت، ضد عفونی کننده، داروی برونشیت و آسم، محرک، ضد اسپاسم، ضد درد شکم، داروی پهلو درد، محرک نیروی جنسی، ضد نفخ، داروی سرخجه و سرخک است و برای درمان نقرس، سیاتیک، بی خوابی، عصبانیت و چند نوع سرطان کاربرد دارد.

جزییات ...